Čo je to cvičenie Jumping®

Jumping® je originálne akreditované cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Rokmi preverený aeróbny program na patentovaných trampolínach je určený pre všetky generácie tak, aby vytváral zábavnou formou fyzickú a duševnú rovnováhu. Dynamické aeróbne cvičenie na špecifických trampolínach s riadidlami sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori. Základná myšlenka cvičenia, ktoré nie je len náhodným poskakovaním na trampolíne, ale vysoko koordinovaným a prepracovaným systémom, nadchla rad prevádzkovateľov fitness centier nielen v Českej republike. Vďaka spolupráci so zahraničnými partnermi sa činnosť spoločnosti a produkty Jumping®rozvinuli vo viacerých oblastiach obchodných aktivít, ktoré dnes prebiehajú súbežne. Jumping® je ideálnym športom pre formovanie postavy a skrýva mnoho unikátnych výhod. Zo zdravotného hľadiska blahodárne pôsobí prakticky na všetky systémy ľudského tela, a tak sa radí medzi veľmi účinné formy pohybových aktivít.

 

Program Jumping® vychádza z pocitu voľnosti a úprimnej radosti z pohybu. Základnou myšlienkou komplexného programu, ktorý v súčasnosti ponúkajú Jumping® centrá v 21 krajinách sveta, bolo vytvoriť účinný a zábavný model efektívneho cvičenia pre širokú verejnosť. Podstatou pozitívneho vplyvu cvičenia Jumping® sú rôzne náročné kombinácie rýchlych a pomalých poskokov, dynamických šprintov, balančných i silových prvkov a tiež strečingu. Jednotlivé cviky aj ich následnosť sú starostlivo pripravené, majú svoj vlastný význam a poriadok. Tieto kombinácie sa na pružnom výplete trampolíny stávajú nielen zábavou, ale aj veľmi účinnou formou posilňovania fyzickej a psychickej odolnosti.

Jumping® výhody

 • Spomaľuje starnutie
 • Zvyšuje svalový tonus
 • Je zábavný a bezpečný
 • Navyšuje vitálnu kapacitu pľúc
 • Pôsobí proti depresii a únave
 • Upravuje trávenie a vylučovanie
 • Posilňuje všetky svalové partie
 • Zlepšuje tkanivové zásobenie kyslíkom
 • Rozvíja motoriku, koordináciu a stabilitu
 • Podporuje ľahšiu relaxáciu a spánok
 • Stimuluje vestibulárny a nervový systém
 • Normalizuje hladinu cholesterolu a triglyceridov
 • Zrýchľuje lymfatický obeh, detoxikáciu a prietok v žilovom systéme
 • Pomáhá znižovať krvný tlak a tým predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam
 • Ponúka úľavu od bolesti chrbta, krku a iných bolestí spôsobených nedostatkom pohybu
deal_1386861501.jpg
MUDr. Pavel Čížek hovorí: „Nedávno som bol osobne prítomný na hodine Jumpingu, bol som príjemne prekvapený komplexnosťou cvičenia. Toto cvičenie môžem zhodnotiť ako veľmi prospešné pri prevencii proti kardiovaskulárnym ochoreniam a jeho komplikácií. Pri cvičení dochádza k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a tak môžem odporučiť aj k redukcii nadváhy. Vlastná váha tela významnejšie nezaťažuje kĺbový aparát ako pri cvičení na posilňovacích strojoch, alebo s činkami. Tento program posilňuje aj hlboké chrbtové svalstvo a to je veľmi účinné pri bolestiach chrbta spôsobené sedavým zamestnaním. Ako lekár môžem program Jumping vrelo odporučiť ako doplnok správnej životosprávy s prihliadnutím na zdravotný stav cvičiaceho.“

MUDr. Jan Střítecký (ortopéd a lekár ZZS) tvrdí: „Tento druh cvičenia nezaťažuje zdravie a nemá negatívny vplyv na zúčastnené kĺby a chrbticu. Naopak, sú posilňované rozmanité svalové skupiny a uvažovať možno aj o istom relaxačnom efekte.“
Počas zložitého vývoja a zdokonaľovania spoločnosť vytvorila vlastný ucelený koncept a systém školení, ktoré poskytuje v ČR i v zahraničí. Licenčný program Jumping® je vrcholom skúseností a opatrení, ktoré zaisťujú maximálnu bezpečnosť a efektivitu celého programu prostredníctvom špecializovaných školení zakladateľov a jediných vlastníkov ochranných práv Jany Svobodovej a Mgr. Tomáša Buriánka. Cvičenie Jumping® ponúkajú iba autorizované centrá s označením Jumping®, kde lekcie môžu viesť len certifikovaní lektori s licenciou Jumping®.
Pre cvičenie je možné využívať iba trampolínky s „riadidlami“ dodávanými výhradne spoločnosťou JSTB International s.r.o., aby boli splnené náročné požiadavky na bezpečnosť a vysokú kvalitu materiálov. Iba týmto spôsobom môžeme garantovať bezpečnosť a vysokú kvalitu našich produktov. V súčasnej dobe viac ako 220 fitness centier v ČR i zahraničí ponúka cvičenia Jumping® a sú pripravené ochotne privítať aj Vás.
Zdroj www.jumping-fitness.com
© 2022 Jumping® Centrum pod Urpínom - Banská Bystrica

Search